ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 2415204
*
nr 241 5204
Pigtittare
mahogny
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 17:57:02
1
400 kr
18/5 20:11:16
2
650 kr
19/5 14:14:00
3
500 kr
19/5 14:14:39
3
550 kr
19/5 14:15:14
3
600 kr
19/5 14:21:59
3
650 kr
19/5 14:22:32
3
700 kr
19/5 15:37:33
2
850 kr
19/5 15:44:38
3
800 kr
19/5 15:46:38
3
850 kr
19/5 15:47:26
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Pigtittare
nr 241 5204
Pigtittare
mahogny
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 17:57:02 | 1 | 400 kr |
18/5 20:11:16 | 2 | 650 kr |
19/5 14:14:00 | 3 | 500 kr |
19/5 14:14:39 | 3 | 550 kr |
19/5 14:15:14 | 3 | 600 kr |
19/5 14:21:59 | 3 | 650 kr |
19/5 14:22:32 | 3 | 700 kr |
19/5 15:37:33 | 2 | 850 kr |
19/5 15:44:38 | 3 | 800 kr |
19/5 15:46:38 | 3 | 850 kr |
19/5 15:47:26 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27